Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
2
3
5
osoby poparły już inicjatywę
 

Umiejętności Cyfrowe 2019.pl

Nagłówek zaproszenia

Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce, Polskie Towarzystwo Informatyczne  oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy zapraszają na coroczną konferencję poświęconą umiejętnościom cyfrowym. Tegoroczna edycja odbędzie się  5 grudnia  2019, w godz. 10.00 – 16.00, w NASK (Warszawa, ul. Kolska 12).

Celem konferencji jest przyjrzenie się prowadzonym i planowanym działaniom  mającym na celu podniesienie umiejętności cyfrowych obywateli. Podczas spotkania nastąpi przegląd stopnia realizacji recept z 2018  roku oraz sformułowane zostaną rekomendacje na rok 2020. Konferencja będzie okazją do refleksji nad przyczynami ciągle bardzo niskiego poziomu umiejętności cyfrowych w Polsce. Podczas konferencji nastąpi prezentacja założeń Programu Rozwoju Kompetencji Cyfrowych do roku 2030. przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wystąpienie otwierające wygłosi Dyrektor NASK – PIB  dr hab. inż. Jacek Leśkow.

Konferencja zostanie  zakończona przedstawieniem Listy 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podniesienia umiejętności cyfrowych w Polsce w 2018/2019 roku.

Prosimy o rejestrację on-line do dnia 4 grudnia 2019.