Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
2
3
5
osoby poparły już inicjatywę
 

Latarnicy Polski Cyfrowej Opanowali Łódź

PCRS_logo kwadrat

Ponad 200 Latarników Polski Cyfrowej – wolontariuszy wprowadzających w cyfrowy świat pokolenie 50+ – spotkało się 15-16 września w Łodzi na 3 Ogólnopolskim Zjeździe Latarników.

W ciągu dwóch dni uczestnicy zjazdu uczestniczyli w ośmiu warsztatach, licznych prezentacjach oraz dyskusjach, które nie tylko miały na celu poszerzenie ich horyzontów, wiedzy oraz kompetencji, ale także planowanie przyszłości programu Polska Cyfrowa Równych Szans.

W Łodzi spotykaliśmy  się w bardzo istotnym momencie realizacji programu. Kilka miesięcy temu minister Rafał Trzaskowski oficjalnie ogłosił przedłużenie realizacji i finansowania inicjatywy, co wiąże się z wkroczeniem w kolejny etap działań. Duża uwagę podczas Zjazdu zwracaliśmy  także na kwestię współpracy Latarników z władzami samorządowymi, a w jej ramach promowaliśmy tworzenie Latarni Polski Cyfrowej – lokalnych pracowni aktywizacji cyfrowej, w których nowe umiejętności cywilizacyjne zdobywać mogą zarówno osoby 50+, jak i ludzie młodzi – mówi Krzysztof Głomb – prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” i  pomysłodawca PCRS

W Zjeździe poza organizatorami, trenerami oraz Latarnikami wzięli udział także przedstawiciele władzy centralnej – oficjalnego otwarcia dokonała minister Małgorzata Olszewska, od początku wspierająca PCRS, a także liczna grupa samorządowców, wyróżnionych dyplomem tzw. „Wspieracza Latarników Polski Cyfrowej”.

Więcej informacji na temat programu Polska Cyfrowa Równych Szans oraz 3 Ogólnopolskiego Zjazdu Latarników znaleźć można na portalu latarnicy.pl. Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na oficjalnym profilu Latarników Polski Cyfrowej w serwisie Flickr oraz na Facebooku.

Partnerem wydarzenia było Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych które na stałe wspiera działania Latarników Polski Cyfrowej. Program Polska Cyfrowa Równych Szans jest finansowany w ramach „Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu”,  Działanie 8.3 Programu Innowacyjna Gospodarka, którego realizatorem jest Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Projekt potrwa do połowy 2015 roku.