Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
2
3
5
osoby poparły już inicjatywę
 

Pierwsze urodziny grywalizacji w Pracowniach Orange

urodziny grywalizacji_kw_50proc

Minął rok od wdrożenia grywalizacji społecznej w pracowniach Orange. Specjalnie na tę okazję Fundacja Orange przygotowała interaktywny mash-up, w którym internauci mogą wcielić się w rolę lokalnych bohaterów cyfrowych. Zapraszamy na www.pracownieorange.pl/rokgrywalizacji

Już od roku mechanizm grywalizacji, czyli system nagród i wyzwań przypominający grę komputerową, stymuluje liderów pracowni Orange do działań na rzecz mieszkańców małych miast i wsi. To pierwsze społeczne zastosowanie grywalizacji na taką skalę w Polsce i przykład, jak wirtualne narzędzie może wprowadzać zmiany w świecie realnym. Jej efekty zostały zaprezentowane w interaktywnym mash-upie, który przygotowała Fundacja Orange na:
www.pracownieorange.pl/rokgrywalizacji
(Uwaga, mash-up obsługiwany jest przez przeglądarki: Google Chrome, FireFox – nowsze wersje, IE 10, Safari, Opera).
To tutaj poznać można rezultaty, przykłady działań i wyzwań i wcielić się w rolę jednego z 5 lokalnych bohaterów cyfrowych.

W grywalizacji zdobywa się punkty, medale i wymienia je na nagrody dla pracowni i mieszkańców. Z bazy wybrać można m.in. pomoce edukacyjne, płyty, gry, książki, czy też różne sprzęty do pracowni. Punktowana jest aktywność na portalu pracownieorange.pl, ale przede wszystkim projekty i wydarzenia, które urozmaicają życie mieszkańców i sprawiają, że jeszcze bardziej integrują się w swoim środowisku.

Łącznie przez ostatni rok w pracowniach Orange powstały aż 134 projekty społeczne, każda placówka zorganizowała średnio 16 wydarzeń dla mieszkańców, do bazy zgłoszono 603 nowe pomysły, a 68% z nich z sukcesem pączkowało w innych miastach. Wzrosła także aktywność użytkowników na samym portalu – aż o 151% tylko w pierwszym miesiącu działania grywalizacji, a w ciągu roku dodano 3200 aktualności.
Realizacja wyzwań w grywalizacji rozwija też nowe umiejętności liderów pracowni – podnosi ich kompetencje cyfrowe, przygotowuje do zarządzania zespołem, do animacji społecznej i uczy organizacji wydarzeń kulturalnych. W pracowniach toczą się m.in. zajęcia edukacyjne dla dzieci, wspólne tworzenie wirtualnych map miejscowości, plakatów, infografik, konkursy dla mieszkańców, turnieje sportowe. W ten sposób miejsca te tętnią życiem i stają się centrum lokalnej aktywności mieszkańców.

Program Pracownie Orange został wyróżniony Złotym Spinaczem 2013 w kategorii CSR – społeczne zaangażowanie biznesu.
Urodzinowy mash-up dostępny jest na www.pracownieorange.pl/rokgrywalizacji

Więcej informacji: http://fundacja.orange.pl/aktualnosci_pracownie_orange/article,524,1,1.html

urodziny grywalizacji_pr