Inicjatywa Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. W 2015 roku Tydzień Informatyki w USA przypada na 7-13 grudnia i w tym czasie w wielu krajach na świecie propaguje się naukę kodowania, również w Polsce.
W tym roku do przedsięwzięcia, jakim jest Godzina Kodowania włączyło się wiele organizacji, również Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, które zachęciło swoich członków by promowali szeroko tę inicjatywę.
W Godzinie Kodowania wzięło dotychczas udział ponad 130 milionów uczestników z całego świata. W Polsce również cieszy się ogromnym powodzeniem. Od grudnia 2014 stronę Godziny Kodowania odwiedziło 255 406 osób z Polski. Na ponad 200 krajów biorących udział w projekcie, nasz kraj plasuje się na miejscach od 10 do 16 (poza miesiącami wakacyjnymi). Liczymy, że dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby organizacji, firm i urzędów, w 2015 roku pobijemy dotychczasowe rekordy!
Godzina Kodowania to pierwszy krok do świata nowych technologii, do wiedzy o tym, czym jest prawdziwa informatyki i jak tworzyć w niej nowe aplikacje.
To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut.
Na stronie Godziny Kodowania udostępnione są łamigłówki oraz scenariusze konkretnych ćwiczeń.
Ponadto w tygodniu 7-11 grudnia organizowanych jest szereg inicjatyw, które przybliżą uczestniokom czym jest kodowanie. Na naszej stronie znajdziecie wszystkie informacje na ten temat TUTAJ
Co ważne w Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu! Zachęcamy by uczyć się kodowania będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Zapraszamy do nauki kodowania również dorosłych – to niepowtarzalna okazja by nabyć nowe umiejętności i lepiej zrozumieć świat nowych technologii.
Wystarczy godzina i dostęp do Internetu! Każdy powinien spróbować kodowania.
Lider Cyfryzacji, Włodzimierz Marciński i wszyscy członkowie SPRUC życzą powodzenia w nauce kodowania , a przede wszystkim dobrej zabawy!